Gündem

Hastaneden Kaçıp Ortalığı Birbirine Katan Kuduz Hastası Hayatını Kaybetti

Şanlıurfa’da 5 gün önce, kuduz teşhisiyle tedavi altında olduğu Akçakale Devlet Hastanesi’nden kaçan ve boş bir tarlada ekipler tarafından yakalanıp karantinaya alınan Suriye’li Hasan Halil Faras(30) hayatını kaybetti.

Suriye’nin Telabyad kentinde başıboş bir köpeğin saldırısı sonucu yaralanan Faras, ilk tedavisi kendi ülkesi olan Suriye’de yapıldıktan sonra kuduz teşhisiyle sınır komşusu olan Akçakale Devlet Hastanesine sevk edilmiş ve burada kilitli bir odada karantina altına alınmıştı. Faras, odanın kapısını açmayı başarmış ve bir hasta yakınının cep telefonunu aldıktan sonra kayıplara karışmıştı. Hasta yakınının ihbarı üzerine hastane polisi, güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi, telefonu alıp kaçan kişinin Hasan Halil Faras olduğunu belirledi. Polis ve sağlık ekipleri arama çalışması başlattı.

Faras hastaneye 10 kilometre mesafedeki Dibat Mahallesi’nde boş bir tarlada bulundu. Faras’ı ikna etmek için Arapça bilen görevliler olay yerine çağrıldıktan sonra uzun uğraşlar neticesinde kuduz hastası genç ikna edildi ve özel kıyafetli ekipler tarafından ambulansla Akçakale Devlet Hastanesi’ne yeniden götürüldü. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevki sağlanan Faras’ın bu sabah saatlerinde hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı. Gencin cenazesi kendi memleketi Suriye’ye gönderildi. (Kaynak: DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu