Gündem

Acil Serviste Arbede Sonrası Kalp Krizi Geçiren Güvenlik Görevlisi Ameliyat Edildi

Trabzon’da yakınlarını ziyaret amacıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesine gelen 2 kişiyle yaşanan tartışmadan sonra göğsüne aldığı darbeyle kalp krizi geçiren güvenlik görevlisi Ali Kemal Sağlam, dün gece ameliyat edildi ve ardından yoğun bakıma alındı. İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, güvenlik görevlisi Sağlam’ın tedavisinin devam ettiği Farabi Hastanesi yoğun bakım servisine gelerek, sağlık durumuna ilişkin doktorlardan bilgi aldı.

Usta, yaşanan olaydan ötürü sağlık camiası olarak büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını, durumun istenmeyen biçimde sonuçlandığını ifade ederek; “Bugün öğrendiğimiz şekliyle de dün gece acilen ameliyata alınmış. İnşallah bu süreçleri atlatıp sağlığına kavuşacak, yine aramıza karışacak diye umut ediyoruz. Şu an için ameliyattan çıktığından dolayı kritik süreci devam ediyor. Yoğun bakım süreçleri devam ediyor. Bu 24 saatlik süreçten sonra inşallah daha net bir şey söyleyebilme imkanı olacaktır.” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Usta, şiddetin her türlüsüne “hayır” dediklerini, ne şekilde olursa olsun, her kime, nerede, nasıl, hangi koşulda yapılırsa yapılsın şiddete karşı mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Usta, açıklamalarına şöyle devam etti; “Fiziksel veya sözlü şiddetin hak edilmediğini düşünüyoruz, öyle inanıyoruz, öyle biliyoruz. Bizden hizmet alan vatandaşlarımızdan bu duyarlılığı bekliyoruz. Vatandaşımızın hizmetinde mücadele veren insanlarız, meslek örgütüyüz. Vatandaşımızın bize güvenmesini, onların hizmetinde azami gayret içerisinde olacağımızı ve olduğumuzu bilmesini istiyoruz.” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu