Gündem

Kripto Para Yatırımcılarına Korkutan Düşüş! Bitcoin Alanlar Şimdi Ne Yapacak

Küresel piyasalardaki olumsuzluklar Bitcoin’i de vurdu. Sert düşüşleriyle yatırımcılarının parasını neredeyse yok eden kripto para piyasaları Fed’den gelecek sinyallere göre yeni bir yol çizecek. Bitcoin 20 bin dolar civarlarına düştü ve yatırımcısını endişelendirmeye başladı.

 

Kripto Paraya

Aniden  binlerce dolar gerileyen Kripto Para birimlerinin total piyasa değeri dahi 1 trilyon doların altına düştü. Geçtiğimiz kasım ayından bu güne istikrarsız bir şekilde devam etse de piyasayı domine etmek üzerine çalışan yanlı ve yanlış  yorumcular, yorumlamalar nedeniyle yatırımcılar bir servet kaybetti. Hiçbir  kanuna ya da otoriteye bağlı olmayan kripto para birimleri hakkında grafikler çizip, düşüş ve yükselişleriyle alakalı  yorumlar yapan, uzman olduğunu söyleyenler şimdilerde yatırımcılarının kaybettiği paralar sebebiyle sosyal medyada  özür mesajları paylaşmaya başladı.

 

FED Toplantısı ve FED Başkanının Açıklaması

 

Toplantının başladığı andan itibaren gözlerin çevrildiği ABD Merkez Bankasının faiz kararı yarın açıklanacak. Akşam  saatlerinde açıklanacak olan karar ile  tüm küresel piyasalarda merakla bekleniyor sadece ABD’de değil tüm küresel piyasalar etkilenecek. ABD’nin % 8,6 olarak yüksek gelen enflasyon rakamı herkesi endişelendirmişti. Bu endişelerin yerli mi yersiz mi olduğunu yarın akşam verilen karar ile tüm dünya öğrenecek.

 

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’ın açıklaması şöyle oldu; ‘kripto para birimlerinin bir dayanağı yok ve riskli bir yatırım,  riskleri analiz edemeyen, elindekilerin hepsini kaybedebilecek ve hayal kırıklığı büyük olabilecek  insanlar için endişeliyim, bu yüzden bu piyasanın düzenlenmesi gerekiyor.’

 

Bunun yanı sıra resmi para birimi olarak kabul eden ülkelerdeki durum daha vahim. Para birimleri yok olmaya başladı ve bununla doğru orantılı olarak güvensizlik baş gösterdi.

 

Bitcoin’in Düşüşü %11 Ve Diğer Kripto Paralar

 

Bitcoin yerle bir oldu ama yatırımcının yöneldiği tek para Bitcoin değil! 26.000 dolardan 20.000 civarına gerileyen Bitcoinin yanı sıra Ethereum %10 gerileyerek 1000 doların altına düşmek üzere. Gün içinde 1275 dolardan 1074 dolara gerileyen kripto para da yatırımcısını üzdü. Bunun yanı sıra Avax da kendi zirvesine oranla %89 gerilemiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat