Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan “Hiperbarik Oksijen Tedavisi” Paylaşımı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bodrum Devlet Hastanesindeki Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Bölümü hakkında bir paylaşım yaptı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada, “hiperbarik oksijen tedavisinin kapalı bir odada hastalara yüksek basınçlarda aralıklı olarak yüzde 100 oksijen solutularak uygulanan bir tedavi yöntemidir.” dedi.

Koca, Bodrum Devlet Hastanesi Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Bölümündeki tedaviden çoğunlukla dalgıçların ve balıkadamların faydalandığını belirtti. Bakan Fahrettin Koca’nın açıklamasıyla birlikte paylaştığı videoda, Bodrum Devlet Hastanesi Sualtı Hekimliği ve Hiberbarik Bölümünden Uzman Doktor Nisa Örmeci, uyguladıkları tedaviye ilişkin bilgi verdi.

Doktor Örmeci, söz konusu paylaşımda hiperbarik oksijen tedavisinin bazı hastalıklarda birincil yöntem olduğunu, bazı hastalıklarda ise diğer tedavilere ek olarak kullanıldığını belirtti. Bodrum’daki hastalarının çoğunluğunun dalgıçlar ve balıkadamlar olduğunu söyleyen Örmeci, bu tedavinin ardından da hastaları çeşitli yöntemlerle kontrol ettiklerini kaydetti. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu