Gündem

Kiracı Ev Sahibi Kavgası Sona Eriyor! Buna Uymayana Büyük Ceza Kapıda! Ev Sahipleri Buna Ne Diyecek

Kiracı ve ev sahiplerini yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Ev sahibi ve kiracılar için yeni ve son dakika bir gelişme yaşandığı ortaya çıktı. Oranlar ise belirlendi. Ev sahibi olanlar ya da kiracı olanların beklediği haber en sonunda geldi. Kira artışları ile ilgili yaşanan gelişmeler haber manşetlerinde ki yerini aldı. Vatandaşların gözü kulağı ise bu karara çevrilmişti. Ev sahibi ve kiracılar için kira artış oranlarında  kesin bir karar verildiği açıklandı. Merak içerisinde beklenen kira artışları ile ilgili kesin karara varıldı. Ev sahipleri ve kiracıların son dönemlerde beklediği haber en sonunda verildi.

 

Kira Artış Oranlarında Flaş Gelişme

 

Milyonlarca vatandaşın beklediği haber nihayet geldi. Ev sahipleri ve kiracılar kira artış oranlarının nasıl olacağını dört gözle beklerken konuya dair flaş bir gelişme yaşandı. Son dönemlerde en çok araştırılan bu konu ile ilgili belirlemeler yapıldı. Verilen karar ise Meclis Genel Kurulu tarafından resmi olarak onaylandı. Kira artış oranlarına ise belirli bir sınır getirildiği ifade ediliyor.

 

Buna göre ise ev sahipleri belirli bir limitin üstünde fiyat veremeyecek. Milyonlarca vatandaş tarafından beklenen açıklama ise bugün öğle saatlerinde geldi. Kira artış oranları ile ilgili net bir karar verildiği açıklandı. Kiralar belirli bir sınır içerisinde belirlenecek. Ev sahipleri ve kiracılar bu haber karşısında meraklarını da gidermiş oldular.

 

Kiracı ve Ev Sahiplerini  Bekledikleri Haber

 

Meclis Genel Kurulu kira artış oranları ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Ev sahipleri ve kiracıların bekledikleri haber açıklandı. Kira artış oranlarına ise sınır getirildi. Getirilen sınıra göre kira artışları yüzde yirmi beş olarak açıklandı. Yüzde yirmi beş sınırı ise Meclis Genel Kurulu tarafından alınan kararla açıklandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise konuyla ilgili  önemli açıklamalarda bulundu.

 

Yapılan açıklamada bir önceki kira bedelinin yüzde yirmi beşi üstü kira bedeli olmayacağı yer alıyordu. Yeni yapılacak olan kira sözleşmelerinde ise sınıf sınıf  belirlemelerin olacağı öğrenildi. Buna göre kira artış oranları yüzde yirmi eşlik dilimi geçmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat