Gündem

Kastamonu’da Düzenlenen Diyetetik Beslenme Sempozyumu’na Büyük İlgi

Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Kastamonu Üniversitesi ortaklığında düzenlenen “Kastamonu-Çankırı Diyetetik Beslenme Öğrenci Sempozyumu” ana sahnede 20 sözlü bildiri ve 33 poster sergilendi.

 

Sosyal ve bilimsel etkileşim öğrenci ağını genişletmek amacıyla Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Kastamonu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümleri işbirliği ile Kastamonu Üniversitesi Merkez Kütüphanesi Konferans Salonu’nda “Kastamonu-Çankırı Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Sempozyumu” düzenlendi.

 

diyetetik beslenme sempozyumu
diyetetik beslenme sempozyumu

 

Bu sempozyuma Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ömer Küçük, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Tuna, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Yaşar Nuri Şahin, Çankırı Karatekin Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Direktörü Doç. Şinasi Aşkar ve Türkiye Diyetisyenler Derneği Başkanı Doç. Dr. Ayhan Dağ‘ın açılış konuşmasıyla başladı.

 

Gün boyu çeşitli üniversitelerden 420 öğrencinin katıldığı sempozyumda toplantı alanında 20 sözlü ve 33 poster dört oturumda yapıldı.

 

Ayrıca Gazi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Prof. Dr. Gamze Akbulut “Kanser Hastalarında Beslenme Tedavisi” ve İstinye Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, “Sürdürülebilir Beslenme, Sağlık ve Çevre Etkileşimi” konulu özel seminerlerini gerçekleştirdiler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat