Gündem

Kars’ta Hastanede Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu

Kars, Merkez’de bulunan Harakani Devlet Hastanesi’nin havalandırma boşluğunda yangın çıktı. Hastane güvenlik personeli ve itfaiye ekipleri tarafından yapılan müdahaleler neticesinde kontrol altına alınan yangına ilişkin inceleme başlatıldı.

Kars Harakani Devlet Hastanesi’nin alt katında yer alan tuvaletlerin havalandırma boşluğunda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın meydana geldi. Hastane güvenlik personelleri ve 112 Acil servise yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede söndürdü.

Yangın nedeniyle oluşan dumanların odalara kadar ilerlemesi nedeniyle 4. ve 5. kattaki hastalar, tedbir amaçlı alt katlara tahliye edildi. Odaların dumanlardan arındırılmasının ardından hastalar tekrar mevcuttaki yerlerine yerleştirildi.

İl Vali Vekili Muhammet Furkan Tuna, Vali Yardımcısı Ramazan Taşkın ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Zakir Lazoğlu, Harakani Devlet Hastanesi’ne giderek gerekli incelemelerde bulundu.

Vali Vekili Tuna, basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Şu an için herhangi bir sıkıntı yok. İlk andan itibaren itfaiye ekipleri görevini yaptı. Ufak çaplı bir yangındı. Hastalarımız kendi odalarına yerleştirildi, bir sıkıntımız yok.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat