Gündem

Japonya Yaşlanmaya Karşı Zombi Hücre Aşısı Üretti!

Japonya’da sağlık uzmanlarının, yaşlılıkla türeyen ve çevre hücrelere hasar veren “zombi hücre” ile mücadele amacıyla “Zombi Hücre Aşısı” geliştirdiği bildirildi. Tokyo’daki Juntendo Üniversitesi Kardiyovasküler Tıp Bölümünden Prof. Dr. Minamino Toru’nun öncülüğünde uzman heyet, “zombi hücrelere” karşı aşı üretti.

Zombi Hücre Aşısını deney fareleri üzerimde deneyen heyet, farelerde damar sertliğinin etkili olduğu bölgelerde zombi hücrelerin sayısının düştüğünü açıkladı. Uygulanan aşıya yönelik Minamino Toru, “Aşının diyabet, damar sertliği, alzaymır diz osteoartrit, pulmoner fibroz ve yaşlanmaya bağlı diğer hastalıklara karşı kullanılabilmesi mümkün.” ifadelerini kullandı.

Heyet çalışmalarının sonuçları Nature Aging dergisinde yayımlandı. Yaşlanmayla ortaya çıkan “zombi hücreler” bölünmeyi reddeden hücreler olarak biliniyor. “Ölmeyen” bu hücreler, salgıladıkları kimyasal vasıtasıyla etrafındaki sağlıklı hücrelere zarar veriyor.

Tokyo (AA)

4 Yorum

  1. Japonların bulmadığı icat etmediği bir şey yok ki Bırakın da biraz doğal yaşayalım ya ölümümüz geldiği zaman ölelim zamanımız geldiğinde de yazsana oğlum yani doğanın kanunu bu Allah’ın hükümlerine karşı çıkmayalım

  2. Helal olsun bu japonların da her iş ellerinden geliyor,harbi maşallah…imreniyorum doğrusu bilimde çığır açacaklar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu