Gündem

İstanbul’da 5 Milyon Lira Değerindeki Kanser İlaçlarını Çaldılar!

İstanbul’da bulunan bir hastanenin ilaç deposundan kanser ilaçlarının çalınmasına ilişkin bir medikal firması sahibi, 3 sağlık teknikeri ve bir eczacı kalfası İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı. 

İstanbul’da bir hastanenin ilaç deposunda bulunan kanser ilaçlarının çalınmasına ilişkin 5 şüpheli gözaltına alındı. Düzenlenen operasyonda ele geçirilen ilaçların piyasa değerinin 4,9 miyon liranın üstünde olduğu öğrenildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı organizasyonunda yürütülen çalışmalar neticesinde, bir hastanenin onkoloji bölümünde kemoterapi alan kanserli hastaların tedavisinde kullanılan ilaçların boşaltılıp içlerine su enjekte edilerek çalındığını tespit etti.

Bazı hastane çalışanlarının, 10 ila 90 bin lira fiyat aralığına sahip olan ilaçları sırt çantasıyla dışarı çıkarıp eczacı ve kuryeye, büyük meblalarda para karşılığı elden teslim ettiklerini anlayan ekipler, biri medikal firması sahibi, üçü sağlık teknikeri ve biri eczacı kalfası olmak üzere 5 kişiyi suçüstü yakaladı.

Gözaltına alınan kişilerin evi, araçları ve hastane dolapları ile eczanedeki aramalar neticesinde 4 bin 401 dolar, 30 euro, 20 pound, 70 bin 435 lira ile 222 kutu kanser ilacı ele geçirildi. Koordine olarak düzenlenen operasyon sonucunda ele geçirilen ve başkaları isimler üzerine reçetelendirilerek SGK Başkanlığına faturalandırıldığı anlaşılan kanser ilaçlarının piyasa değerinin 4 milyon 914 bin 644 lira olduğu belirtildi.

Gözaltına alınan zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu