Gündem

İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi ile Eczacıbaşı Evital Uzaktan Sağlık Protokolü İmzaladı

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi ile Eczacıbaşı Evital platformu arasında uzaktan sağlık hizmeti sunulmasına ilişkili uzaktan sağlık protokolü imzalandı.

Üniversitenin dekanlık binasında düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulunan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, uzaktan sağlık hizmetlerinin hastaların, hastaneye gelmeden hekim ile hastayı dijital platformda bir araya getiren önemli bir sağlık hizmeti sunumu olduğunu belirtti.

DAHA ÇOK HASTAYA HİZMET VERMEYİ HEDEFLİYORUZ

Günümüz teknolojisi ile uzaktan sağlık hizmetlerinin önemli bir yere geldiğini anlatan Prof. Dr. Tükek, “İstanbul Tıp Fakültesinin kıymetli hekimleri ile hastaları buluşturarak büyük bir ihtiyaca çözüm sağlanması amaçlanmaktadır. Eczacıbaşı Evital ile ortak yapacağımız bu projede daha çok hastaya hizmet vermeyi, hastanelerde oluşan kalabalığı bir nebze olsa azaltmayı ve randevu alamayan hastalara ek bir imkan sağlamayı hedefliyoruz.

Önümüzdeki dönemin önemli bir parçası olacağını düşündüğümüz dijital uzaktan sağlık hizmetleri sunumunun, İstanbul Tıp Fakültesi gibi alanında önemli bir sağlık akademisinin devreye girmesiyle hız kazanacağını ve yaygınlaşacağını düşünüyoruz.” söylemlerinde bulundu.

HEKİMLERİMİZ UZAKTAN SAĞLIK PROTOKOLÜ İLE BİRLİKTE ZAMAN VE HIZ KAZANACAK

Eczacıbaşı Evital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Emin Fadıllıoğlu ise kurum olarak İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi ile iş birliği yaptıklarını belirtti.

Evital kullanıcılarının, Türkiye’nin en köklü tıp fakültesinde görev yapan sağlık profesyonelleri ile online görüşme imkanı bulacaklarını anlatan Fadıllıoğlu, şu söylemlerde bulundu;

Hekimlerimiz uzaktan sağlık hizmeti verirken, hem çalışma takvimlerini hem de kayıtlarını bağımsız lokasyon oluşturarak zaman ve hız kazanacak. Sağlık çözümü arayanlar ve sağlık çözümü sunanları bir araya getirme hedefiyle bireylerin sağlıklı yaşam yolculuğuna katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Açıklamalar sonrası Prof. Dr. Tufan Tükek ile Dr. Emin Fadıllıoğlu tarafından projeyle ilgili uzaktan sağlık  protokolü imzalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu