Gündem

İki Ayda Tamamlanan Defne Devlet Hastanesi’nde 39 Bin Poliklinik ve 19 Bin Acil Servis Hizmeti Verildi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan Hatay ilinde yapımı 2 ayda tamamlanan Defne Devlet Hastanesi’nde 39 bin poliklinik ve 19 bin acil servis hizmeti verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde 24 Mart’ta temeli atılan ve 21 Mayıs’ta açılışı yapılan 300 yataklı sağlık merkezi, depremden etkilenenler başta olmak üzere bölge halkına hizmet sağlıyor. Depreme dayanıklı inşa edilen hastane, 11 ameliyathane, 36 poliklinik, 51 yoğun bakım yatağı, 41 acil müşahede yatağı ve 9 diyaliz yatağıyla hizmet veriyor. Hastanede 256’sı hekim 1044 sağlık çalışanı görev yapıyor.

AA muhabirine konuşan Hatay Valisi Mustafa Masatlı, depremlerin açtığı yaraların sarılması için devletin tüm imkanlarını kullandığını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde kurumların, milletle el ele vererek afet bölgesinin yardımına koştuğunu belirten Vali Masatlı, “Arama, kurtarma ve diğer acil çalışmaların tamamlanmasının ardından devletimiz, afetten zarar gören şehir ve köylerimizin tekrar ayağa kaldırılması için yoğun bir çalışma başlatmıştır.” söylemlerinde bulundu.

Vali Mustafa Masatlı, depremin sağlık tesislerini de etkilediği kentte yapımı iki ayda tamamlanan Defne Devlet Hastanesinin açılışından 1 gün sonra hasta kabulüne başladığını hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü; “Her türlü teknolojik cihaz ve ekipmana sahip hastanemiz, 51 yoğun bakım yatağı ve 36 polikliniğiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Birçok pratisyen ve uzman hekimin görev yaptığı hastanemiz, hizmete açıldığı mayıstan itibaren yaklaşık 39 bin poliklinik, 19 bin acil servis hizmeti olmak üzere toplamda 58 bin sağlık hizmeti vermiştir.”

Muayene olmak için hastaneye başvuran Nevzat Mersin, hastaneye açılışı sonrasında 3 kez gittiğini söyledi. Sunulan tedavilerden memnun olduğunu belirten Mersin, “Hastanenin bu kadar sürede hizmete girmesi takdir edilecek bir durum. Allah devletimize zeval vermesin.” dedi. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat