Sendika

Hep-Sen Genel Başkanı Yunus Şimşek: “VIP~Suit Hasta Odalarına İtiraz Süresini Başlatıyoruz”

Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası(Hep-Sen) Genel Başkanı Yunus Şimşek, sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımda şehir hastanelerinde yer alan VIP (Very Important Person) Suit odalara değindi.

Vatandaş olarak sorularını yönelttiğini belirten Şimşek, “VIP~Suit hasta odalarında tedavi gören çok önemli kişiler kimlerdir?, Tüm kurumların sahibi millet, bu servislerde sağlık hizmeti alabilir mi?” dedi.

Genel Başkan Şimşek, Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’nun 3.maddesi gereğince Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu’na göre kamu kurumunda vatandaşlara ayrımcılık uygulanamayacağını vurgulayarak açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Tüm kurumların sahibi millet, bu servislerde sağlık hizmeti alabilir mi?”

“Şehir hastanelerinde VIP (Very Important Person) Suit odaların yer aldığı katın tabelası aşağıdaki gibidir. Vatandaş olarak soruyorum: VIP~Suit hasta odalarında tedavi gören çok önemli kişiler kimlerdir? Tüm kurumların sahibi millet, bu servislerde sağlık hizmeti alabilir mi?

Anayasamızın 10.maddesi, Anayasamızın 56.maddesi, Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’nun 3.maddesi, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu’na göre kamu kurumunda vatandaşlara ayrımcılık uygulanamaz. Hep-Sen olarak itiraz süresini başlatıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat