Gündem

Hemşire Şebnem Köker’in Ölümünde 3’üncü Kişi Şüphesi

Milliyet’ten Damla Güler’in haberine göre, İzmir’de bir hastanede hemşire olan 29 yaşındaki Şebnem Köker, 4 Haziran 2021 tarihinde İstanbul’da yaşayan erkek arkadaşı Timuçin Bayhan’ı ziyarete gelmiş ve 6 Haziran 2021 gecesi ise erkek arkadaşı ile birlikte kaldığı pansiyonun 3. katından düşerek hayatını kaybetmişti. Olayın ardından gözaltına alınan 33 yaşındaki Timuçin Bayhan ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Bayhan hakkında, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Timuçin Bayhan ve Şebnem Köker’in babası avukatlarıyla birlikte katıldı.

 

“SANIK BEYANLARI SUÇTAN KURTULMAYA YÖNELİK”

Duruşmada söz alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda olay yerinde 3’üncü bir kadına ait DNA saptandığını söyleyerek, “Rapor ile olay yerinde üçüncü bir şahsın varlığı ispatlanmıştır. Sanığın beyanları suçtan kurtulmaya yöneliktir. Bu aşamada tutuklu yargılanmasını talep ederiz” dedi.

 

“DNA’NIN KİME AİT OLDUĞU NEDEN ARAŞTIRILMIYOR”

Şebnem Köker’in babası Abdullah Köker ise, kızının büyük bir senaryo içinde katledildiğini söyleyerek, “Kızımın tırnak sürüntüsünde başka bir kadına ait DNA profili çıkıyor. Bu kime ait kimse araştırmıyor. Neden odada sadece Şebnem ve sanığın olduğu kabul ediliyor da başka birinin de olabileceği kabul edilmiyor. Bunları anlamak mümkün değil” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat