Gündem

Hastaların Rapor Geçerlilik Süreleri Uzatıldı

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, yaptığı yazılı açıklamasınca, rapor süreleriyle ilgili Bakanlığın dün yayımladığı duyuruya ilişkin bilgileri paylaştı. Duyuruyla raporlu hastaların daha önce uzatılmış rapor sürelerinin hastanelerde yoğunluk oluşmaması amaçlanarak tekrar uzatıldığını aktaran Nurten Saydan, “Süresi uzatılmış raporlu hastaların rapor sürelerini Sağlık Bakanlığı 30 Haziran 2023 tarihine uzattı. Hastaların mağdur olmaması için SGK’nın da rapor süresini bir an önce uzatması gerekiyor.” dedi.

Rapor Geçerlilik Süreleri Uzatıldı

Nurten Saydan, SGK’nın kronik hastalıklara sahip yaklaşık 30 milyon civarında hasta ve 80 milyon tekil rapor geçerlilik sürelerini Medula sisteminde hızla uzatmasının önemine değinerek, aksi halde eczanelerden bugünden itibaren ilaçları almanın mümkün olmadığını vurguladı.

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, “Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuru çok yerinde olmuştur. Çünkü bütün raporların aynı zamanda yenilenmesi hastanelerde büyük kalabalıklara neden olacak ve salgın hastalık riskini arttıracaktı.” söylemlerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat