Gündem

Gaziantep’te Hasta Yakınlarının Darp Ettiği Doktordan Açıklama

Gaziantep’te özel bir hastanede acil servis doktoru olarak görev yapan doktor Asadullah Begoğlu hasta yakınları tarafından demir sopayla darp edilmişti. Hastanenin gece müdürü Ahmet Sefa Sağlık ve güvenlik görevlisi Gökhan Hacı Yunus’un da darp edildiği olayda, doktor yoğun bakımdan çıktıktan sonra açıklamalarda bulundu.

Doktor Asadullah Begoğlu, ” “Bir anda hastane önünde 20 kişi saldırdı. Kemerlerle, demir sopalarla saldırdılar. Canımızı zor kurtardık. Kafamda 15 dikiş var. Omuz ve boynumda yara izleri var. Kolumu ısırdılar. Sırtımda ve kalçalarımda demir sopa ve kemer izleri var”  ifadelerini kullandı.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi 23 Nisan mahallesinde özel bir hastanenin acil servisinde meydana gelen olayda, yüksek ateş şikayetiyle yakınları tarafından hastaneye getirilen çocuğun damar yolunun geç açıldığını iddia eden yakınları tarafından doktor Asadullah Begoğlu darp edildi. Yaklaşık 20 kişilik bir grubun doktora demir sopalarla saldırması sonucu başından ağır yaralanan doktor Asadullah Begoğlu ilk müdahalenin ardından Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi.

“Yoğun bakımdan çıktı, servise alındı”

Yoğun bakımda tedavisi biten Begoğlu, hayati tehlikeyi atlattıktan sonra servise alındı. Saldırı anını güvenlik kameraları kaydetti. Kamera görüntülerinde, hasta yakınlarının kalabalık grup şeklinde hastane bahçesinde doktora saldırdığı anlar yer aldı. Polis ekiplerince gözaltına alınan 2 şüpheliden biri tutuklandı, diğeri serbest bırakıldı.

Kemerlerle, demir sopalarla saldırdılar canımızı zor kurtardık”

Tedavisi devam etmekte olan doktor Beğoğlu, “Hastane acil biriminde nöbetteydim. Yüksek ateş, kusma ve sıvı kaybı gerekçesiyle bir çocuk hastaneye getirilmiş ve serum tedavisi istemişler. Hemşire arkadaşlar damar yolunu bir defa denemişler; bulamamışlar. Bunun üzerine acil birimde bağırıp, çağırıp dışarı çıkmış. Biz de o sırada diğer acil hekimi ve gece müdürü ile çay almak için hastane bahçesine çıkmıştık. Bu sırada çocuğun babası telefonla birilerini arayıp, hastaneye çok sayıda adam toplamış. Bizim bundan haberimiz yok. Çünkü kendisi ile herhangi bir tartışmamız, sözlü münakaşamız olmadı. Bir anda hastane önünde 20 kişi saldırdı. Kemerlerle, demir sopalarla saldırdılar. Canımızı zor kurtardık. Kafamda 15 dikiş var. Omuz ve boynumda yara izleri var. Kolumu ısırdılar. Sırtımda ve kalçalarımda demir sopa ve kemer izleri var” şeklinde konuştu.

“Sağlıkçılar da bir annenin evladı”

Sağlıkta şiddetle mücadele yasasının bir an önce çıkarılması gerektiğini belirten doktor Begoğlu konuşmasını şu sözlerle noktaladı; “Doktorlar ve sağlıkçılar bu işin ne kadar hayati bir mesele olduğunu bilirler. Darp sonrasında kusma, çift görme durumlarını yaşadım. Yoğun bakıma alındım. Bilincim gitmişti. Hayati tehlikeyi atlattım, yoğun bakımdan çıktım ancak daha kötü sonuçlar da olabilirdi. Keşke bu şiddet olaylarının cezai bir caydırıcılığı olsa. Bu olayı yaşadık, başkası yaşamasın. Tutuklanan kişiye hak ettiği cezasının verilmesini istiyoruz. Biz sağlıkçılar da bir annenin evladıyız. Bizim de çocuklarımız var. Bugün bana oldu; yarın, öbür gün başkasının da başına gelecek. Artık sağlıkta şiddetle mücadele yasasının çıkmasını istiyoruz.” (Kaynak: DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu