GündemSon Dakika

Hasta Yakını Polis, Önce Güvenliklere Sonra Meslektaşlarına Saldırdı!

15 Eylül’de saat 21.00 civarında Sivas Numune Hastanesinde meydana gelen olayda, hasta yakını bir polis memuru önce güvenlik görevlilerine sonra da meslektaşlarına saldırdı. Saldırı anları güvenlik kamerası tarafından kayıt altına alındı.

Yoğun bakım servisinde yatmakta olan ve entübe olan annesi için hastaneye giden polis memuru Y.P, kardeşi T.P ve yakınları B.K ile hastane güvenlik personeli arasında bir tartışma başladı. Tartışma şiddetlenince hasta yakınları güvenlik görevlilerine saldırdı.

O esnada hastanede başka bir olay amacıyla bulunan polis ekipleri meslektaşlarını sakinleştirmek için kavgaya müdahale etmek istedi. Kendi meslektaşlarıyla da diyalog kısa sürede tartışmaya dönüşünce, polis memuru ve diğer hasta yakınları kavgaya müdahale eden polis memurlarına da saldırdı. T.P. isimli hasta yakınının elinde bulunan bastonla polis memurlarına vurduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Sağlık çalışanları tarafından ’beyaz kod’ verilmesi üzerine hastaneye takviye ekipler yönlendirildi. Emniyet güçleri tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Polis memuru Y.P soruşturma kapsamında açığa alındı. Soruşturma devam ediyor. (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat