Sağlık Makaleleri

Göz Kapağı Düşüklüğünden Kurtulmak Ameliyatla Mümkün

Göz kapağı düşüklüğünden kurtulmanın mümkün olduğundan bahseden Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Nükhet Zaim, önemli açıklamalarda bulundu.

Medical Park Ordu Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Nükhet Zaim, göz çevresinde görülen kırışıklık, yorgun, uykusuz ve donuk görünümden ptozis ameliyatı sayesinde kurtulmanın mümkün olmasına dikkat çekti. Göz kapağı düşüklüğünün (ptozis), göz kapağının normal seviyeden aşağıda olması biçiminde görülen bir sağlık sorunu olduğunu vurgulayan Opr. Dr. Nükhet Zaim, “Gerek görme kabiliyetinde sorunlara neden olması, gerekse estetik anlamda istenmeyen bir görüntüye sebebiyet vermesi nedeniyle göz kapağı düşüklüğü tedavi edilmesi gereken önemli bir sağlık bir durumdur” dedi.

göz altı torbalarından kurtulmak ameliyatla mümkün

Göz kapağı düşüklüğüne elveda

Göz kapağı düşüklüğünün sebebinin göz kapağını oluşturan kasların yeteri kadar gelişememesi veya göz kapağındaki kasları uyaran sinirlerin rahatsızlıklarında karşılaşıldıklarını söyleyen Opr. Dr. Nükhet Zaim, “Akşam saatlerinde, yorgunlukta, çeşitli hastalıklarda göz kapağı daha da düşebilir ve tedavisi cerrahidir. Ameliyat tekniği göz kapağını kaldıran kaşın gücüne bağlı olarak şekillenir. Bebeklerde bu durum göz tembelliğine yol açabileceğinden erken cerrahi çok önemlidir. Ameliyatın en büyük avantajı göz kapağının göz bebeğini örtmesi sonucu bloke olan görmenin açılmasıdır. Bunun yanı sıra ilave çalışan göz kaslarının oluşturduğu kırışıklıkların azalması, uykusuz, donuk ve yorgun görünümün ortadan kalkmasıdır. Göz kapaklarının eşitlenmesiyle estetik görünüme ulaşılması değer avantajdır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu