Gündem

Genel Ortopedi Dalında Birincilik Harran Üniversitesi Hastanesi’nde

Antalya’da düzenlenen 31. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi’nde Harran Üniversitesi Hastanesi “Genel Ortopedi” dalında birincilik ödülünü haketti.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesince yapılan açıklamada Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Altay ve çalışma arkadaşları, Antalya‘da düzenlenen 31. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi‘nde “Walant Yöntemi Uygulanarak Yapılan Kemik ve Yumuşak Doku İşlemi İçeren Ortopedi Cerrahilerinin Sonuçları” sonucu “Genel Ortopedi” dalında birincilik ödülünü hakeden hastane seçildi.

genel ortopedi dalında birincilik harran üniversitesi hastanesi'nde

Prof. Dr. Mehmet Akif ALTAY, Harran Ortopedi Kliniği olarak kongreye katılıp sunduğumuz bilimsel çalışmamız, özellikle akciğer dokusu gibi sağlık sorunları nedeniyle genel anestezi alamayan hastalarda uygulanan bölgesel anestezi tekniğiyle kemik ve yumuşak doku ameliyatlarının sonuçları paylaşma olarak özetlenebilir. Yapılan ulusal kongreye Türkiye’nin her ilindeki üniversiteler, eğitim ve araştırma klinikleri, kamu ve özellerdeki ortopedi ve travmatoloji uzmanları katılarak güncel bilimsel yaklaşımlar ile ilgili fikir alışverişinde bulunuyor.”

“Pandemi Döneminde ciddi ameliyatların yapılması ülkemizde ve dünyada önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.”

Prof. Dr. Mehmet Akif ALTAY,Özellikle Kovid-19 pandemisi sırasında akciğer problemi olan hastaların anestezi (narkoz) almaları mümkün olmadığından bölgesel uyuşturma teknikleriyle ciddi ameliyatların yapılması ülkemizde ve dünyada önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Biz de dünyadaki bu soruna bir çözüm üretmek amacıyla ‘Walant Yöntemi Uygulanarak Yapılan Kemik ve Yumuşak Doku İşlemi İçeren Ortopedi Cerrahilerinin Sonuçları’ isimli çalışmamızı Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri Dr. Ahmet Yiğit Kaptan, Dr. Öğr. Üyesi Baki Volkan Çetin ve Dr. Öğr. Üyesi Özlem Orhan ile yaparak kongreye sunduk. Çalışmamız kongreye katılan tüm diğer çalışmalar arasında bilimsel değerlendirme jürilerinin oybirliğiyle genel ortopedi dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Emeği geçen tüm hocalara teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu