Sendika

Genç Sağlık Sendikası Şiddete Maruz Kalan Hekimi Yalnız Bırakmadı

Afşin Devlet Hastanesinde görevi başında şiddete maruz kalan hekimi yalnız bırakmayan Genç Sağlık Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Aydın ve Kahramanmaraş İl Teşkilatı hastaneye intikal etti.

Hastane önünde basın açıklamasında bulunan Ekrem Aydın, olayın takipçisi olacaklarını belirtti. Sağlık çalışanlarının hastaları hayatta tutmaya çalışırken kendi hayatlarını kaybetme endişesini yaşamaya artık tahammüllerinin kalmadığını belirten Aydın, açıklamasına şu sözlere yer verdi:

“Maalesef bugün yine sağlıktaki şiddeti yeter artık bitsin demek için toplanmış bulunuyoruz. Şifa dağıtmak için tüm gücüyle hizmet üreten sağlık çalışanlarının bu kadar ağır iş yüklerinin yanında böyle ne idiği belirsiz bir kişi tarafından şiddete maruz kalınması durumun nasıl içinden çıkılmaz bir hal alındığını göstermektedir.”

“Bir kez daha vurguluyoruz, sağlıkta şiddete ağır yaptırımlar getirilmeli”

“Genç sağlık Sendikası olarak şiddetle ilgili bizim önerimiz Sağlık kurum ve kuruluşlarının sıfır toleranslı alan ilan edilmesi ve bu alanlarda sağlık çalışanlarına karşı yapılacak herhangi bir suçun ertelenmesi, paraya çevrilmesi imkansız hale getirilerek hapis cezası ile cezalandırılması gereklidir. Bu önerimiz süratle hayata geçirilmelidir.
Kınamakla unutmakla ve münferit bir olay gibi görmekle bu şiddetin ne sonu gelir nede çalışan kendini güvende hisseder. Hastaları hayata tutunmaya çalışırken kendi hayatını kaybetme endişesi yaşamalarına sağlık çalışanlarının artık tahammül edecek sabrı kalmamıştır. Bu nedenle bir kez daha vurguluyoruz, sağlıkta şiddete ağır yaptırımların getirilmesi ile ilgili en kısa sürede somut adımların atılarak gerekli kanuni düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz. Genç sağlık sendikası olarak bu olayın hukuki olarak takipçisi olacağız..”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat