Sendika

Genç Sağlık Sendikası, 112 Ekiplerine Mukavemet Gösteren Şahısların Ehliyetlerine El Konulması İçin Bakanlığa Başvurdu

Genç Sağlık Sendikası, seyir halindeki ambulans karşı mukavemet gösterilmesi halinde alınacak tedbirlere ilişkin Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne başvuruda bulundu.

Genç Sağlık Sendikası tarafından yapılan başvuruda, “18.10.2022 tarihinde İstanbul’da vakaya giden bir ambulansın seyir halinde iken bir trafik magandası tarafından zorbalığa uğradığı vahim olayda sağlık çalışanlarımız darp edilmiş, bir meslektaşımızın burnu kırılmış ve kafa travması oluşmuştur.

Canları pahasına can kurtarmak adına 7 gün 24 saat teyakkuzda olan 112 çalışanlarımızın mesleklerini icra ettikleri yerin dört tekerin üzeri olduğu unutulmamalı, trafikte benzer zorbalıkların daima yaşanabileceği göz önünde bulundurulmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır.

“Ambulansa mukavemet gösteren kişilerin ehliyetine el konulmalıdır”

Bu şiddete karşı kesin ve keskin tedbirler alınmayarak bu alçak saldırının tekrar yaşanması halinde 112 çalışanlarımızın vebali hepimizin üzerinedir. Bu tedbir ve önlemler arasında en etkili olabilecek önlemlerden biri; seyir halindeki ambulansa bir sürücü tarafından mukavemet gösterilmesi halinde ilgili kişilerin ehliyetine en az 6 ay süreyle el konulmasıdır.

“Bütün enerjimizle 112 çalışanlarımızın yanındayız”

Bu minvalde seyir halindeki ambulanslara yönelik yaşanabilecek her türlü engellemenin ve zorbalığın karşısında ilgili kişilerin ehliyetlerine el konulması, ambulanslara mukavemetlerini yineleyen kişilerin ise trafikten men edilmesi gerektiği neticesi ile bir çalışma yapılması elzemdir. Türkiye’nin en genç sendikası olarak bütün enerjimizle 112 çalışanlarımızın yanında olduğumuzu bildirir, bakanlığımızın da aynı hassasiyeti göstererek talebimize yanıt vermesini rica ederiz.” ifadeleri yer aldı.

genç sağlık sendikası, trafikte 112 ekiplerine mukavemet gösteren şahısalara i̇lişkin sağlık bakanlığı'nda başvuruda bulundu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat