Sendika

Genç Sağlık Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Yiğit’den Deprem Bölgesinde Anlamlı Çalışma

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketinin ardından eşini güvenli bir yere bıraktıktan sonra deprem bölgelerine çalışmaya giden Genç Sağlık Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Faysal Yiğit, depremzede çocukları unutmadı. Şube Başkanı Faysal Yiğit ve ekip arkadaşları, elbirliğiyle topladıkları oyuncakları Adıyaman’daki depremzede çocuklara götürüp kendi elleriyle dağıttı.

Şube Başkanı Yiğit: “1000 oyuncak depremzede çocuklara ulaştırıldı”

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından, Şube Başkanı Faysal Yiğit ve arkadaşlarının desteğiyle Diyarbakır’da alınan 1000 oyuncak, Adıyaman’daki depremzede çocuklara kendi elleriyle ulaştırıldı. Diyarbakır ve Adıyaman’da enkaz bölgelerindeki çalışmalarını ekip arkadaşlarıyla canla başla yürüttüğünü belirten Yiğit, kızının ‘baba, Adıyaman’daki arkadaşlarımı kurtar’ cümlesinden etkilenerek enkaz bölgesine gittiğini belirtti. Yiğit, “Depremzede çocuklara oyuncak dağıtma kararına, deprem olduğu anda eşimi güvenli alana bıraktıktan sonra hemen enkaz bölgelerine geçtim. Diyarbakır’da yaklaşık 2 gün boyunca çalıştıktan sonra Adıyaman’a doğru yola çıktık. Orada da yaklaşık bir hafta boyunca çalıştık. Oradayken kızlarım beni aradı ve bana dedi ki, ‘baba arkadaşlarımı kurtar.’ Ben de bu sözün üzerine ekip arkadaşlarımla elimizden geleni yapmaya çalıştım” dedi.

Depremzede çocuklarda oluşan deprem korkusunu bir nebze de olsa silmek için oyuncak dağıttıklarını ifade eden Yiğit, “Diyarbakır’a döndüğümde oradaki depremzede çocukları unutamadım. Ekip arkadaşlarımın desteğiyle Diyarbakır’da bin oyuncak topladık. Amacımız, bu oyuncakları Adıyaman merkez ve ilçelerdeki çadırlarda kalan depremzede çocuklara dağıtmak ve bir nebze de olsa çocuklarda oluşan depremin etkisini silmektir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat