Gündem

Gaziantep’te Hasta Yakınlarının Darp Ettiği Doktor Ağır Yaralandı

Gaziantep’te acil servis doktoru Asadullah Begoğlu, yüksek ateş şikayetiyle hastaneye getirilen çocuğun yakınları tarafından darp edildi. Demir çubukla saldırıya uğrayan doktor ağır yaralanarak yoğun bakıma kaldırıldı, saldırı anı hastanenin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi 23 Nisan Mahallesi’nde özel bir hastanede meydana gelen olayda, hasta yakınları tarafından darp edilerek ağır yaralanan doktor, yoğun bakımda tedavi altına alındı. Özel hastanenin acil servisine gelen aile, çocuğunu yüksek ateş şikayetiyle muayene ettirmek istedi. O sırada aile üyeleri ve acil servis doktoru Asadullah Begoğlu arasında tartışma başladı.

“Saldırıya uğrayan doktor ağır yaralandı”

Kemer ve demir çubukla saldırıya uğrayan doktor Begoğlu ile kavgayı ayırmaya çalışan hastanenin gece müdürü Ahmet Sefa Sağlık ve güvenlik görevlisi Gökhan Hacı Yunus yaralandı. Yaralanan Sağlık ve Yunus ayakta tedavi edilirken, ağır yaralanan ve hayati tehlikesi olan doktor Begoğlu ise yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Polis ekipleri tarafından olaya dahil olan aile yakınları gözaltına alınırken, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. Doktorun saldırıya uğradığı anlar hastanenin güvenlik kamerası tarafından kayıt altına alındı. Görüntülerde çok sayıda kişinin doktor Begoğlu’nu aralarına alarak darp ettiği görülüyor.

“Damar yolu açılmadığı için darp ettiler”

Hastanenin gece müdürü Ahmet Sefa Sağlık, gazetecilere, yüksek ateş şikayetiyle başvuran hastanın yüksek ateş sebebiyle damar yolunun açılmadığını belirtti.

Bundan dolayı hasta yakınlarının sinirlenerek hastane içerisinde arbede çıkardığını ifade eden Sağlık, şu açıklamaları kaydetti; “Güvenlik görevlisi arkadaşlarla hasta yakınlarını sakinleştirerek hastane dışına çıkardık. Bu sırada hastaya müdahaleye devam edildi. Çocuğun babası arama yaparak birkaç araba dolusu yakınını hastaneye çağırdı. Hastanenin dışına çıktığımızda çok ağır hakaretler ederek hem doktorumuza hem bana saldırdılar. Doktorumuz şu an yoğun bakımda, başında yaklaşık 15 dikiş var. Hayati tehlikesi devam ediyor. Sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi için gerekenlerin yapılması lazım.” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat