Gündem

Gain’in Yeni Dizisi Cezailer Çekimlere Başladı! Konusu Öyle İlginç Ki! Bağımlı Olmamak Elde Değil

Dijital platformlar Türk dizileri için de yeni bir umut kapısı oldu. Daha özgün ve farklı yapımların çekilmeye başlanmasıyla birlikte dizi severler de bayram etti. Çekimleri yeni başlayacak olan ve Gain’de yayınlanacak olan Cezailer de oldukça ilginç bir yapım olacak. Dizinin konusu 1969’da Amerika’da yapılan bir psikiyatri deneyine dayanıyor.

 

Rosenham adlı bir psikiyatrist ve onunla birlikte yedi arkadaşı Amerika’daki farklı psikiyatri kliniklerine hasta gibi yerleşir. Amaçları bu kliniklerdeki doktorlar ve psikiyatrların gerçek hastaları ve psikiyatristleri ayırıp ayıramayacağını anlamaktır. Ancak son işler psikiyatristlerin beklediği gibi gitmez ve olaylar birbirine girer.

1 47

Özşener ve Kocaoğlu’nun Çatışması

 

Cezailer dizisinin başrolleri Rıza Kocaoğlu ve Yiğit Özşener’in. Özşener, dizide Rosenham’ı Mert Güngel karakteri olarak canlandıracak. Psikiyatrist rolünde ancak hasta gibi Kocaoğlu’nun canlandırdığı Menderes’in yani psikiyatristin hastanesine yatacak. Ama daha sonra planladığı gibi buradan çıkması mümkün olmayacak. Sadece iki haftalığına yerleştiği hastanede çok daha uzun bir süre kalacak.

2 13

Üstüne üstlük ağır cezayı gerektiren cinayet ve yaralanmalarla dolu bir maceranın içine dalacak. Ancak sorun şudur ki bu cezaları işleyenler gerçek hastalar olduğu için hiçbirisinin cezai sorumluluğu olmayacak. Dizinin ismi psikiyatri hastalarının cezai sorumluluk taşımamasından geliyor. Alzheimer, şizofreni, manik depresif gibi hastalıklarla mücadele eden  ve akli dengesini yitirmiş hastaların arasında kalan doktorların ne yapacağını izlemek kesinlikle seyirciler için ilginç olacak.

3 3

Hastalık ve Normallik

 

Cezailer dizisinin temel çatışması akıl hastaları ve aklı yerinde olanlar yani normaller arasındaki çatışmadan geliyor. Diziyi en ilginç kılacak olan bu noktaya dikkat etmek gerekiyor. Çünkü dizi boyunca size hastalar normal, ancak normaller ise hasta gibi görünecek. Bazen bunları ayırmak da hem doktorlar hem de seyirciler zorlanacak. Konusuyla bambaşka bir keyif sunacak olan Cezailer dizisinin başrolleri haricindeki oyuncuları da göz dolduruyor. Onur Ünsal, Hakan Karsak, Şerif Erol, Hayal Köseoğlu, Cem Zeynel Kılıç, Ushan Çakır ve Görkem Kılıç gibi isimler de kadroda yer alıyor. Çekimlerine yeni başlanmış olan dizinin ne zaman yayına girecek şimdiden merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat