Sendika

Eskişehir Osmangazi Üniversite Hastanesinde Sahte Dilekçe Skandalı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yetkili sendika Sağlık-Sen’in hastane temsilcileri tarafından sahte dilekçe düzenlenerek sendikadan istifa eden üyelerin istifalarının engellenmeye çalışıldığı iddia edildi.

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman KAYA tarafından yapılan açıklamada, Sağlık-Sen’den istifa ederek Genç Sağlık Sendikasına katılan sağlık çalışanlarının adına sahte dilekçe ve imza taklidi yapılarak sendika istifalarının iptal edilmeye çalışıldığı ifade edildi.

Osmangazi Üniversite Hastanesinde Skandal

Genel Başkan KAYA, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yetkili sendikadan 12.06.2023 tarihinde istifa edip Genç Sağlık Sendikasına katılan üyemiz Merve Gürler ve Yaren Çatal adına yetkili sendika tarafından sahte dilekçe ve imza taklidi yapılarak sözde istifa etmekten vazgeçtiğini bildirmişlerdir. Lakin üyelerimizin böyle bir dilekçeden haberi yoktur ve imzalar kendilerine ait değildir.

Bunun fark edilmesi üzerine Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. 4688 sayılı sendikalar kanununa göre bunu yapanlar kesinlikle memuriyetten atılmalı ve hapis cezası almalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat