3. Sayfa

Esenyurt’ta Acil Sağlık Personeline Sopalı Saldırı

Esenyurt’ta yaşanan olayda acil sağlık personelleri, madde alan şahıslara yönelik tedavi için gittikleri yerde demir sopalı saldırıya uğradı.

Olay, geçtiğimiz Pazar günü Esenyurt Mehterçeşme Mahallesi’nde bir parkta yaşandı. Madde alıp fenalaşan bir kişinin sağlık problemi yaşaması üzerine olay yerine ambulans ekibi gönderildi. Olay yerine yetişen sağlık ekipleri, polis ekiplerinin bölgede güvenliği sağlaması amacıyla gelmelerini beklerken bu sırada madde kullanan şahıslardan biri, ambulanstaki sağlık personellerine “Neden arkadaşımıza yardım etmiyorsunuz?” şeklinde tepki gösterdi. Sağlık çalışanları, bu gibi durumlarda polis ekipleri olmadan müdahale edemeyeceklerini söyleseler de sinirli şahıs elindeki demir sopayla ambulansın sol ön camını kırarak bir sağlık çalışanını yaraladı.

Camın kırılmasıyla birlikte etrafa sıçrayan cam parçaları yüzüne ve gözüne gelen acil sağlık personeli Recep Ayhan, gözünden yaralandı. Esenyurt Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Ayhan, burada yapılan ilk müdahale sonrasında Çam ve Sakura Hastanesi’ne kaldırıldı. Ayhan, tedavi sonrasında dün taburcu oldu.

“Demir sopa ile ambulans camını kırdılar ve cam yüzümü kesti”

Yaşadığı olay nezdinde açıklamalarda bulunan acil sağlık personeli Recep Ayhan, “112 Komuta Merkezi’ne madde kullanan şahıslar ile ilgili bir vaka geldi. Biz olay yerine gittiğimizde henüz olay yeri güvenliğinin olmadığını gördük. Dolayısıyla yaklaşık yarım saat polis ekiplerini bekledik. Bu süreçte madde kullanan şahıslardan biri ‘Neden müdahale etmiyorsunuz? Neden arkadaşımıza yardım etmiyorsunuz?’ diye sordu.”

“Ardından biz de bu durumlarda polis olmadan olay yerine giremediğimizi söyledik. 5 dakika sonra ellerindeki demir sopa ile sürücü koltuğu tarafına gelerek ambulansın camına iki kez vurarak kırdılar. Cam yüzümü kesti ve küçük bir parça da gözüme girdi” açıklamasını yaptı.

Olayın ardından ilk müdahale amacıyla hastaneye gittiklerini belirten Ayhan, “İlk müdahalenin yapılması amacıyla ambulansı çalıştırıp hastaneye gittik. Esenyurt Devlet Hastanesi’nde ilk müdahale ve göz yıkama işlemim yapıldı. Gözümde ciddi bir hasar olma ihtimaline karşı başka bir hastaneye nakledildim. Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde geçtim ve bir gece kaldıktan sonra taburcu edildim” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat