Gündem

Enflasyon Verileri Açıklandı: Memur Enflasyon Farkı Ne Kadar Oldu?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ağustos ayı enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK’in verilerine göre, aylık enflasyon %9.09 seviyesine yükselirken, yıllık enflasyon oranı %58.94 olarak kaydedildi.

TÜİK tarafından sunulan verilere göre, TÜFE’deki (2003=100) değişim 2023 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre %9,09, bir önceki yılın Aralık ayına göre %43,06, bir önceki yılın aynı ayına göre %58,94 ve on iki aylık ortalamalara göre %56,28 oranında değişiklik gösterdi.

Memur Enflasyon Farkı Ne Kadar Oldu?

Memur, memur emeklisi ve sözleşmeli personel için 12.5’luk enflasyon farkı ortaya çıktı. Ocak ayı zammı kapsamında toplamda 18 puanlık bir artış görüldü.

Memur ve memur emeklilerini doğrudan ilgilendiren son iki ay içinde yüzde 12.5’lik bir enflasyon farkı meydana geldi. Gelecek 4 ay boyunca, yani eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında açıklanacak olan TÜFE oranları, maaş zamlarının belirlenmesinde büyük rol oynayacak. Memurlara bu yılın ikinci yarısında yüzde 6’lık toplu sözleşme zammı ve ayrıca 6 aylık enflasyon farkı ödenecek. (Kaynak: TGRT)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu