Gündem

Emekliler İçin Ara Zam Sinyali!

Milyonlarca emekli ara zam beklentisi içerisine girerken, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan SGK Uzmanı Özgür Kaya, “Muhtemelen eylül sonu ekim başı için zam durumu söz konusu olabilir” şeklinde konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ara zam ile ilgili ;”Tüm imkanlarımızı zorlayarak gerekeni yağacağız. Cumhurbaşkanımızın talimatlarını aldık. Çalışmaya başladık” ifadelerini kullandı.

“Ekim başı gibi ara zam yapılabilir”

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin mevcut en düşük maaşı 7 bin 500 lira iken, ara zam kararı alınırsa, maaşlarının ne kadar olacağını, Eylül sonu Ekim başında zam yapılabileceğini ifade eden SGK Uzmanı Özgür Kaya, şu değerlendirmelerde bulundu; “Sadece temmuz ayının enflasyonunu görüyoruz. Temmuz ayında, ağustosta 9.90 olarak tek hanede kalma olasılığı yüksek, dolayısıyla biz nereye bakacağız eylül ayına bakacağız, eylül ayında da muhtemelen ikili rakama çıkacağız bu senaryoya göre 4 aylık enflasyon 29.71 rakamı ile karşı karşıya kalacağız. Taban aylık uygulaması yapılıp 10 bine de çıkarılabilir enflasyon rakamlarına bakılıp cumhurbaşkanının talimatı ile 9 bin 728 liraya çıkarılabilir. Muhtemelen eylül sonu ekim başı için zam durumu söz konusu olabilir.” (Kaynak: CNN Türk)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu