Gündem

Emekli Hemşire, Otobüste Rahatsızlanan Kadına İlk Yardım Uyguladı

Mersin’de bir otobüs seferi esnasında kalp rahatsızlığı geçiren bir kadına ilk yardımı emekli bir hemşire gerçekleştirdi. Otobüs şoförü, zaman kaybı yaşamamak adına hızla harekete geçerek rahatsızlanan kadını hastaneye götürdü.

48 yaşındaki Nurgül Can, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir otobüsle Avgadı yaylasından Erdemli ilçesine yolculuk yapıyordu. İlçeye yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta, Can aniden kalp rahatsızlığı geçirdi. Olay anında emekli hemşire Sevim Özbay, hastaya hızla müdahale etti.

Özbay aynı zamanda, Can’ın acil bir şekilde hastaneye gitmesi gerektiğini hemen otobüs şoförüne iletti. Otobüs şoförü olan Adnan Çaylar, zaman kaybetmemek adına ambulans beklemek yerine hızla ilgili yetkililere durumu bildirdi ve Erdemli Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne doğru yola çıktı. Hastanede bekleyen sağlık ekibi, Nurgül Can’ı acil servise alarak gerekli tedaviyi başlattı.

Daha önce kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Can’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Emekli ebe olan Sevim Özbey, “Yolcu rahatsızlanınca hemen yardıma koşmak istedim. Onu o şekilde bırakamazdım. Elimden geldiği kadar yardım ettim. Hastaneye yetiştirdik” dedi.

Olayların ardından otobüs şoförü Adnan Çaylar şunları aktardı: “Avgadı-Erdemli seferini yaparken bir yolcunun fenalaştığını gördük. Aracımızda bulunan bir emekli hemşire müdahale etti ve hastaneye hemen gitmesi gerektiğini söyledi. Ambulansın gelmesi zaman alacağı için amirlerimi aradım ve hastaneye götürmek istediğimi söyledim. Diğer yolcularımızın da canını tehlikeye atmadan acile götürdük. Gerekli müdahaleyi yaptılar. Biz insanlık görevimizi yaptık.” (Kaynak: İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu