Gündem

Edirne’de “Yılbaşı Alışveriş Günleri” Heyecanı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın düzenlediği “Yılbaşı Alışveriş Günleri” etkinliğinde kadınların el emeğiyle yaptığı ürünler satışa sunuldu.

Edirne’nin Saraçlar Caddesi’nde gerçekleşen etkinlikte, kadınların bir yıl boyunca el emekleriyle yapmış oldukları ürünleri Edirne halkına sundular.

El emeği ürünlerini satan kadınların ev ekonomilerine de katkıda bulunduklarına da değinen Başkan Gürkan, “Kadınlarımız organize oldukları, üretmeye başladılar, boş zamanlarını değerlendirmeye başladılar ama bu kabin işini başaramadık. Yıllardır hep söylüyorum arkadaşlarıma, bu da benim eksikliğim olsun.

Ahşap kabinlerden temin edelim dedik ama bazen başkan da olsanız sözünüz böyle geçiyor. Onu bir türlü sağlayamadık. Bu da bizim ayıbımız olsun. Bunu hem kendi adıma hem de bütün çalışma arkadaşlarım adına söylüyorum. Oysa ahşap kabinlerimizden olsa kadınlarımız da daha sıcak bir ortamda daha korunaklı bir ortamda bu hizmeti yerine getirmiş olacaklardır. Ben her zaman olduğu gibi gururumuz olan, bizi her yerde başarıyla temsil eden tüm kadınlarımızı kutluyorum. Yeni yılımız şimdiden kutlu olsun, yeni yıl ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığa barış, sağlık, huzur, adalet getirsin.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından “Yılbaşı Alışveriş Günleri” etkinliği kapsamında kadınların hazırladığı ürünler satışa çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat