Gündem

Edirne’de Kadınlara Serviks Kanseri Semineri Verildi

Edirne’deki kadınlara serviks kanserine dair seminer verildi, seminerde kadınlar rahim ağzı kanserine karşı bilgilendirildi.

Sağlık Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklama doğrultusunda, Serviks Kanseri Farkındalık Ayı çerçevesinde Edirne Halk Eğitimi Merkezi Mimar Kemaleddin Salonunda seminer gerçekleştirildi. Edirne Sağlık Müdürü Mustafa İshak Yıldırım’ın açılış konuşmasından sonra Sağlık Müdürlüğünde görev yapan Dr. Beyza Artar, kanser taramaları ile Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM) konusunda sunum yaptı.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Gizem Gencosman da serviks kanseri hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Halk Eğitimi Merkezi binasının önünde kurulan standa ise KETEM ve kanser taramaları konulu broşür dağıtıldı, farkındalık oluşturması adına katılımcılara yeşil renkli kurdele dağıtıldı. Katılım gösteren kadınlar taramalarını yaptırmak amacıyla hastaneye ve KETEM’e davet edildi.

Düzenlenen etkinliğe, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ın eşi Dilek Kırbıyık, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kadınlar katılım gösterdi. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu