Gündem

Ebe Pınar B.’nin Ölümüne İlişkin 1 Tutuklama

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ebe Pınar B.’nin öldürülmesi ile ilgili gözaltına alınarak Adliyeye sevk edilen 7 kişiden 1’i tutuklandı.

İddiaya göre, Siverek Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli Rıdvan B., henüz belirlenemeyen bir sebepten ötürü Siverek Devlet Hastanesi’nde ebe olarak çalışan eşi Pınar B. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kısa sürede büyümesi üzerine henüz kim tarafından ateşlendiği öğrenilemeyen mermilerin isabet etmesi sonucu Pınar B. ve eşi Rıdvan B. yaralandı.

Siverek Devlet hastanesine kaldırılan yaralılardan Ebe Pınar B. burada tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken ağır yaralanan eşi Rıdvan B. Şanlıurfa’ya sevk edildi. Polis tarafından yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda olayın aydınlatılabilmesi için Rıdvan B. ile birlikte Rıdvan B.nin ailesinden 6 kişi gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Siverek Adliyesi’ne sevk edilen 7 kişiden Rıdvan B. tutuklanarak cezaevine gönderildi, 6 kişi ise serbest bırakıldı. Pınar B.nin cenazesi ise Adıyaman’dan gelen ailesine teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu