Gündem

Dr. Mustafa Hambolat Kimdir?

Başarılı çalışmaları ile kendisinden sıkça söz ettiren, gayretleri ile Hatay’ı Sağlık Bakanlığı’nca “Bebek Dostu İl” kategorisine girmesini sağlayan Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, 2019 Ağustos ayı itibari ile Hatay İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmaktadır.

dr. mustafa hambolat kimdir?

Dr. Mustafa Hambolat Kimdir, Nerede Eğitim Aldı?

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde dünyaya gelen, ilk ve orta öğrenimini Reyhanlı’da tamamlayan Hambolat, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2002 yılında mezun oldu.

Aynı yıl göreve başlayan Dr. Mustafa Hambolat, 2004 yılına kadar Yozgat Şefaatli Devlet Hastanesinde, 2004-2006 yılları arasında Reyhanlı Devlet Hastanesinde, 2006-2010 yılları arasında Reyhanlı Sağlık Grup Başkanlığında, 2010-2015 yılları arasında ise Reyhanlı Aile Hekimliğinde görevini sürdürdü.

Sahada kazandığı yüksek tecrübeleri ve disiplinli çalışmaları ile kendisinden söz ettirmeye başlayan Hambolat, 2015 yılında Reyhanlı Devlet Hastanesine Başhekim Yardımcısı olarak atandı. 2017 yılına kadar başhekim yardımcılığı görevini sürdüren Mustafa Hambolat, Sağlık Bakanlığı Saha Gözlemcisi olarak çalışmalarına devam etti.

2018 yılında Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı görevini icra eden Hambolat, 2019 yılında  Hatay İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

Atandığı günden bu yana sahada personelini yalnız bırakmayan, hastalar için ise sayısız kez seferber olan Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, merhameti ve vicdanı ile gönüllerde taht kurdu.

dr. mustafa hambolat kimdir?

Abdurrahman bebeğin imdadına Hatay İl Sağlık Müdürü yetişti

Doğuştan vücudunun her tarafına yayılan leke ve kitlelerin tedavisi için 14 Ayılık Abdurrahman bebeğin imdadına Hatay İl sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat yetişti. Ailenin yardım çağrısını cevapsız bırakmayan Hambolat, Abdurrahman bebek ile yakından ilgilendi. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından evinden alınan Abdurrahman bebek, getirildiği Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki ilk muayenesinin ardından tedavisinin devamı için Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.dr. mustafa hambolat kimdir?

DMD hastasının Beşiktaşlı futbolcuları görme hayali gerçeğe dönüştü

Sosyal medya üzerinden İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat‘a ulaşan 22 yaşındaki Cavir Haddur’un ailesi, oğullarının Beşiktaş hayranı olduğunu ve futbolcuları görmek istediğini iletti.

Bu isteğe kayıtsız kalmayan Hambolat, Haddur’un ambulansla Atakaş Hatayspor maçı için kente gelen Beşiktaş kafilesinin kaldığı otele getirilmesini sağladı. Sedye üzerinde futbolcularla buluşan Cavir Haddur, unutulmaz anlar yaşadı.

dr. mustafa hambolat kimdir?

Yılın son günü de personelini yalnız bırakmadı: “Biz büyük bir aileyiz”

Yıl boyu olduğu gibi yılın son günü de sahada faaliyetlerini gece gündüz sürdüren Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, 2022 yılının son saatlerine nöbetçi sağlık personellerini ziyaret etti. Ziyaretini sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşan Hambolat, “Yılın Son Gününde Nöbetçi Arkadaşlarımızla Beraberiz. Biz Büyük Bir Aileyiz.” dedi.

dr. mustafa hambolat kimdir?

Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat’tan Afrin’de görev yapan sağlık çalışanlarına moral ziyareti

Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat, sınır ötesinde görev yapan sağlık personellerini yalnız bırakmayarak  Suriye’nin Afrin kentine bağlı Cinderes bölgesinde görevli sağlık personeline moral ziyaretinde bulundu.

dr. mustafa hambolat kimdir?

Hambolat, ilk olarak  Cilvegözü Sınır Kapısı’nda konuşlanan UMKE İlk Yardım Müdahale Çadırı’nı ziyaret ederek, burada bir süre sağlık çalışanlarıyla sohbet etti. Hambolat, daha sonra Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Özdoğan ile Cinderes’te bölge halkının sağlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince kurulan tam donanımlı Cinderes Seyyar Askeri Hastanesi’ne gitti. Hastane yönetimi ve personelinden yürütülen hizmetler hakkında bilgi alan Hambolat, sınır ötesinde yapılabilecek sağlık çalışmalarıyla ilgili istişarelerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat