Gündem

Down Sendromlu Ege 8 Yıldır Kuaför Salonunda Çalışıyor

İzmir’in Karabağlar ilçesinde uzun yıllardır kuaförlük yapan babasına yardım eden down sendromlu Ege müşterilerin gözdesi oldu.

21. kromozom çiftinde fazladan bir kromozom bulunmasından ötürü down sendromlu olarak hayata gözlerini açan 17 yaşındaki Ege Kırkık, İzmir’in Karabağlar ilçesinde babasının kuaför salonunda 8 yıldır büyük bir disiplinle çalışıyor. Okuldan kalan boş zamanlarında babasına yardıma giden Kırkık, kuaför salonunun adeta eli ayağı oluyor. Etrafı toplayan ve ustalarına saç yapımı konusunda yardımda bulunan Ege, müşterilerin de gözdesi oldu. İşinde oldukça disiplinli olduğundan bahseden Ege Kırkık, bazı müşterilerin sırf kendisi ile sohbet etmek amacıyla kuaför salonuna geldiğini ifade etti.

“Müşterilerin güvenini boşa harcamıyorum”

Kuaför salonunda babasına yardım etmekten büyük sevinç duyduğunu ifade eden Kırkık, “Yarı zamanlı olarak bu dükkanda babamın yanında çalışıyorum. Burada etrafı topluyorum, saç yıkayıp kurutuyorum, boya yapıyorum. Benim hedefim her zaman olduğu gibi babamla çalışmak. Babam benim yanımda olduğu için kendimi çok mutlu, çok neşeli hissediyorum. Dükkana sırf benim için gelenler oluyor. Onlarla sohbet edip kahve içiyoruz. Müşterilerin güvenini boşa harcamıyorum. Burada çalışıp emeğimin karşılığını alıyorum. Allah beni özene bezene yarattı. İşimde çok disiplinliyim. Kendime güveniyorum. Annemin, babamın, kardeşimin canıyım” dedi.

“Burası Ege’siz olmaz”

Ege’nin babası Hakan Kırkık ise “Ege buranın merkezi gibi. Ege usta da olur, kalfa da olur, çırak da olur ama burası Ege’siz olmaz. Ege’nin özel müşterileri var. Saçını yaptırmak için gelmeseler bile onunla kahve içmek, müzik dinlemek için buraya gelen müşterilerimiz oluyor. Ege bizim başlıca yardımcılarımızdan. Dükkanımızı derler toplar, müşterilerine çok güzel hizmet eder. Onun için iyi yolda devam eden bir kalfa yardımcısı diyebiliriz” sözlerine yer verdi. Müşterilerden Afet Uyan da “Ege çok akıllı bir çocuk. Onu çok seviyorum. O herkes tarafından çok seviliyor. Babasını 4 yaşından beri tanıdığım için Ege’nin babaannesi gibiyim” söylemlerinde bulundu. (Kaynak İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat