Gündem

Doktora Kripto Borsa Tuzağı… Linke Tıkladı, Tüm Parasını Kaybetti

İstanbul’da yaşayan Doktor Nursen Mutlu’nun beyin kanaması geçiren babasının tedavi masraflarını karşılamak için evini sattı ancak bu tutar yeterli olmadı. Doktor Mutlu, parasının değer kazanması için Türkiye’de çok bilinen bir kripto Para borsasına yatırım yaptı.

“Kuşkulandım”

Mutlu “Telefonuma bir mesaj geldi benim borsadaki mevcut paramın yüzde 15’i kadar coin verileceği yazıyordu. oradaki linke tıkladım ve orada açılan sayfada benim borsamın giriş sayfasıydı. oraya kullanıcı adı ve parolamı yazdım” dedi ama hesabına erişemedi. Doktor Mutlu “Kuşkulandım bir Dolandırıcılık mı yapılıyor çünkü Link açılmıyordu içime de bir kuşku düştü. şifremi değiştirdim” ifadelerini kullandı.

“Hesabınızı kurtaracağız dediler”

Mutlu dakikalar sonra ise 0850’li numaralı hattan arandı. Telefonun ucundakiler kendilerini müşteri hizmetleri olarak tanıttı. Dolandırıcılar her şeyi ince ince hesaplamıştı tıpkı profesyonel bir müşteri hizmetleri gibi mutlu arayan o kişiler sakin olun hesabınızı kurtaracağız diyerek 43 yaşındaki doktora çeşitli işlemler yaptırdı.

Mutlu, “Borsa destek maili diye bir mail vardı bunu kopyalayıp yapıştırmamı oradan da buradaki cüzdana göndermemi istediler” dedi. Mutlu tüm işlemleri yaptı ve müşteri hizmetlerini aradı. Gerçek ise o an ortaya çıktı. Telefondakiler “Biz sizi aramadık, bu bizim numaramız değil” dediler Doktor Nursen Mutlu’nun şimdi tek isteği kaybettiği birikiminin bulunması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu