Gündem

Doktor, Görev Yaptığı Aile Sağlığı Merkezinde Darbedildi

Alınan bilgiler doğrultusunda, Çınar Aile Sağlığı Merkezi‘nde doktor Mahmut Doğan, görev yaptığı Aile Sağlığı Merkezi‘nde bir kişi tarafından darbedildi. Saldırganın yumruk ve tekmeleriyle yaralanan doktor Doğan‘a ilk müdahale sağlık merkezindeki sağlık personelleri tarafından gerçekleştirildi.

Olay üzerine ihbarlar sonrası olay yerine gelen polis ekipleri doktoru darbeden saldırgan Y.İ.’yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan Y.İ.’nin “Yaralama” ve “cinsel taciz” gibi birçok suçtan emniyette kaydı olduğu anlaşıldı. Y.İ’nin “kasten yaralama” ve “kamu malına zarar verme” suçlarından yarın adliyeye sevk edileceği de belirtildi.

DOKTOR DOĞAN, HASTANEYE KALDIRILDI

Doktor Mahmut Doğan, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Yaşadığı anları gazetecilere anlatan Doğan, şu söylemlerde bulundu:

Tuvaletten çıkan vatandaşa, ‘Kardeşim burası umumi tuvalet değil, cami tuvaleti de değil, sağlık kuruluşu. Bir saattir buradasınız, 4-5 seferdir tuvalete girip çıkıyorsunuz, insanları rahatsız etmeye hakkınız yok’ dedim. Bana sözlü hakarette bulunup, tehdit edince sekreter hanıma polisi aramasını söyledim. Şahıs, kapıdan çıkarken dönerek gözüme yumruk attı. Yere düşünce başıma tekme atmaya başladı. Arkadaşlarım ayırmış. Beni acil odasına taşıdılar. Gözümle suratımın sağ tarafı çok acıyordu. Ambulans geldi, beni hastaneye getirdiler. Televizyonda meslektaşlarımızın başına gelen hadiseleri izliyordum ama bugün de benim kapımı çaldı. Gerekli önlemler alınmazsa yarın başka bir meslektaşımın kapısını çalacak.” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu