3. SayfaGündem

Diş Hekimini Muayenehanesinde Bıçaklayarak Öldüren Zanlıya Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi

64 yaşındaki diş hekimi Şeyma Biran’ı muayenehanesinde 21 yerinden bıçaklayarak öldüren zanlı Z.E. hakkında, ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye göre, şüpheli Z.E’nin Kadıköy’de bulunan muayenehaneye 13.30-14.00 sularında geldiği, içeride bir süre bekleyip çıktığı anlatıldı.

Şüpheli Z.E.’nin muayenehaneden çıktıktan sonra, Kadıköy’de bir dükkana girerek kredi kartıyla bıçak satın aldığı aldığı, saat 16.00 sularında ise muayenehaneye tekrar geldiği kaydedildi. Zanlının burada diş hekimi Şeyma Biran’ı 21 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddianamede yer aldı.

Şüpheli Z.E. yaptığı savunmada, Şeyma Biran’ı öldürdüğünü kabul etti fakat, Şeyma Biran’ın kendisine, “Senin çok güçlü bir ruhun var. Cosmosdan çok fazla çekmen lazım ama çekemiyorsun. Çakraların kapalı. Yan odada taşlarım var. Ben oradan 5 dakika güç alıp geleceğim. Diğer doktorumuz reenkarnasyon uzmanı. Daha önce kendi yaşamını, ölümünü, cenazesini ve doğumunu başka ruhta 3 kez görmüş. Sana da ücretsiz yaptırabiliriz’ dediği, sonra tekrar yanına gelerek, ‘Sen daha önce köpek olarak dünyaya gelmişsin. Erkek değil, kadın olarak gelmişsin. Arif Bey gelince detaylı olarak bakar ama benim gördüklerim bunlar.” dediğini belirterek dökülen terini silmek için havlu alırken bir anda gözünün bıçağa iliştiğini, gözlerinin karardığını ve kendinden geçtiğini, bilinci yerine geldiğinde ise diş hekimi Şeyma Biran’ın yerde yattığını ekledi.

Zanlı Z.E.’nin savunmasının suçtan kaçmaya yönelik olduğuna kanaat getirildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın iddiasına göre zanlı Z.E., muayenehaneye yağma yapmak amacıyla gitti. Bulundukları yerde Şeyma Biran’ı katlettikten hemen sonra çantasını alarak kaçması, ‘Bir suçun işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kadına karşı kasten öldürme’ ve ‘Nitelikli yağma’ suçlarının işlendiği şeklinde değerlendirildi.

İddianamede Z.E. hakkında ‘Bir suçun işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘Nitelikli yağma’ suçundan da 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu