Gündem

Dilovası Devlet Hastanesi Başhekiminin Personelleri Aşağıladığı İddiası!

Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi hakkında personeller arasında ayrıştırıcı davrandığı ve mobbing uyguladığı iddia edildi.

Hastane personellerinin iddiasına göre, yıl sonu sistem üzerinden gizli olduğu iddia edilen ancak eleştiride bulunan personellerin mobbinge maruz kaldığı anket sonrası başhekimin personelleri topladığı ve personelleri aşağılayacak şekilde söylemlerde bulunduğu iddia edildi.

Başhekimin, “Hastaneye mali olarak getiri sağlayan kişi hekimdir, hemşire kim oluyor? doktor olmasa siz sıfırsınız. Yan yana tren vagonu misali bir sürü sıfırın olduğunu düşünün bir değeri yoktur ama başına 1 eklerseniz değeri olur” ifadelerini kullandığı, ayrıca kadın ve erkeği eşit bulmuyorum tarzı söylemlerinin de olduğu belirtildi. Başhekimin, iddialara karşılık olarak da “benim yoğurt yiyişim böyle” dediği iddia edildi.

Keyfi olarak yerlerinin ve çalışma düzenlerinin değiştirildiğini iddia eden sağlık personelleri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başhekim hakkında soruşturma açılıp açılmayacağını merakla beklediği öğrenildi. (Kaynak: Korkusuz Kocaeli)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu