Gündem

Dikişsiz İmplant Yeni Kapılar Aralıyor

Dikişsiz implant teknolojisi, bu alanda çözüm arayan hastalara müthiş avantajlar sunuyor. Kan sulandırıcı kullananlar ve riskli hastalar da artık tek diş eksiklerini dikişsiz implant teknolojisi sayesinde rahatça yaptırabiliyor.
Kanama ve dikiş olmadan yapılan dikişsiz implant yöntemi ile, diş çekimi ile aynı seansta uygulama yapılabiliyor. Bu yöntemle artık eksik dişi olanlar daha kolay ve çok daha kısa sürelerde yeni dişlerine kavuşabiliyor.

Akdeniz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ağız diş çene cerrahisi uzmanı Dt. Erkoç Bulut, dikişsiz implant ile ilgili açıklamalar yaptı. Bulut, “Eksik dişi olan kişilerin günlük yaşam konforu bozulduğu gibi gelecek için de büyük problemlere zemin hazırlanmış oluyor. Boş kalan kısım kemik erimesine neden oluyor. İleride çözüm seçeneği güçleşiyor. Eksik dişleri zamanında yaptırmayarak, daha ağrılı ve daha uzun sürecek bir süreç yaşamaktansa, çözüm kolayken dişlerinizi yaptırın” dedi.

Dikişsiz İmplant tedavisi

Diş eksikliği olanlar için uygulanan dikişsiz implant uygulamasının 3 boyutlu rehber plak (guide) teknolojisi sayesinde kısa sürede (en fazla 1 saat içinde) tamamlanabildiğini belirten Bulut, uygulamanın faydalarını şöyle sıraladı: “İşlem sırasında kanama olmadığı için kan sulandırıcı kullanan kalp hastaları ya da yeni operasyon geçirmiş riskli hastalarda daha güvenle uygulanabiliyor. Diş etinde büyük kesiler atılmadan punch yardımıyla uygulanabiliyor. İleri teknoloji sayesinde prova için git gel olmadan kısa sürede uygulanabiliyor. Dikiş atılması gerekmiyor. İşlem sonrası ağrıdan çok çok büyük oranda kaçınabiliyoruz ve iyileşme çabuk oluyor. İmplant üzerine protez aynı gün yapılabiliyor. En önemlisi diş çekiminin yapıldığı seansta da yapılabiliyor.” Sağlık makalelerimize mutlaka bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat