SendikaGündem

Depremde Hayatını Kaybeden Sağlıkçılar Anısına Genç Sağlık Sendikası Hatıra Ormanı Oluşturdu

Diyarbakır Genç Sağlık Sendikası, merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen felakette hayatını kaybeden 448 sağlık çalışanı adına hatıra ormanı oluşturdu.

Diyarbakır Genç Sağlık Sendikası üyeleri, 6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen ve 11 ilde etkisini gösteren Kahramanmaraş merkezli depremlerde vefat eden 448 sağlık çalışanı için Diyarbakır Silvan yolu üzerinde hatıra ormanı oluşturuldu.

Yaşanan depremler nedeniyle vefat eden sağlık çalışanları anısına gönüllü sendika üyesi sağlıkçılar tarafından ağaç dikimi gerçekleştirdiklerini aktaran Diyarbakır Genç Sağlık Sendikası Kadın Kolları Başkanı Tülay Polat:

“Diyarbakır Genç Sağlık Sendikası olarak depremde hayatını kaybeden 448 sağlık personeli adına hatıra ormanımızı açıyoruz, hatıralarının sürekli yaşamaları ve unutulmamaları adına. Ülkemizde ve dünyada bir daha böyle bir felaketin yaşanmamasını umut ediyoruz. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın ruhu şad olsun. Her bir ağaçta üçer isim olmak üzere adlarının yaşatılmasını istiyoruz.” dedi.

Diyarbakır Genç Sağlık Sendikası İl Temsilcisi Faysal Yiğit, depremlerin yaşandığı ilk andan itibaren bölgede bulunduğunu ve son derece kötü bir süreçten geçtiklerini ifade etti. Hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır dileyen Yiğit,

“Onların isimlerini yaşatmak için böyle bir planlama aklımıza geldi, elimizden gelen bu keşke çok daha fazlasını yapabilseydik. Sağlık çalışanları olarak diktik ağaçları.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu