Gündem

Deprem Gönüllülerine “Devlet Üstün Hizmet Madalyası” Teklifi TBMM Gündeminde

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gelecek hafta gündeminde asgari emekli maaşını 7 bin 500 TL seviyesine çıkaracak kanun teklifi ve 7. yargı paketi bulunmakta.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 lira seviyesine, emekliye bayram ikramiyesinin 2 bin liraya yükseltilmesini öngören kanun teklifini masaya yatıracak. Teklifin içeriğinde geçici işçilere kadro verilmesi durumunun olduğu da öğrenildi.

DEPREMDE GÖREV ALANLARA DEVLET ÜSTÜN HİZMET MADALYASI

18 maddeden oluşan teklifle, deprem gönüllülerine Devlet Üstün Hizmet Madalyası, yurtdışından gelip görev yapanlara da benzer biçimde Üstün Fedakarlık Nişanı verilmesi de tahmin ediliyor.

TBMM Genel Kurulu’nun gündeminde yer alan bir başka konu ise yargıda birtakım düzenlemeleri içeren Kanun Teklifi yer alıyor. Görüşülmesi beklenen kanun teklifi ile, kanser gibi ağır bir hastalığa yakalanan çocukların hükümlü olarak cezaevinde bulunan annelerinin ceza infazı ertelenebilecek.

Deprem Araştırma Komisyonu’nun da yeni haftada önemli bir toplantısı olacak. Türk Kızılayı yetkililerinin, komisyona bir sunum yapması bekleniyor. (Kaynak: NTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu