Gündem

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Bugün Toplanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyaretinin ardından Beştepe’de gerçekleştirilecek Kabine Toplantısına başkanlık edecek. Toplantıda Soçi’deki görüşme tüm yönleriyle değerlendirilecek. Ekonomideki son durum masaya yatırılacak.

Erdoğan’ın Rusya ziyareti sonrası kabine Toplantısı yapılacak. Toplantıda Soçi ziyaretinde yaşanan gelişmeler tüm yönleriyle değerlendirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesinin yansımaları ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantıda, Rusya- Ukrayna savaşındaki son gelişmeler, Tahıl koridoru anlaşması, Ankara-Moskova ilişkilerine dair alınan kararlar ve daha fazlası masada yerini alacak.

“Erdoğan’ın yoğun diplomasi trafiği”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun diplomasi trafiği de toplantının gündeminde olacak. Erdoğan 9-10 Eylül’de Hindistan’daki G20 Liderler zirvesine katılacak. Ardından da 17-21 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için Amerika Birleşik Devletleri’ne gidecek. Erdoğan iki uluslararası toplantıda da dünya lideriyle bir araya gelecek.

“OVP çalışmalarında sona varıldı”

Ekonomide ise gözler Orta Vadeli Programa çevrildi. Ekonominin 3 yıllık yol haritasının belirleneceği programın hazırlıklarında sona gelindi. Program ile hem orta vadeli öngörüler belirlenecek, hem de yapısal reform adımları açıklanacak. Toplantıda programa ilişkin son değerlendirme yapılacak. (Kaynak: TRT)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu