Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sağlık Alanı Hizmetleri Hakkında Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak parti TBMM Grup Toplantısı’nda meydana gelen deprem ve sel felaketlerine ilişkin açıklamada bulunarak sahada devam eden sağlık hizmetlerine hakkında bilgi verdi.

Parti grup toplantısında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa ve Adıyaman’da meydana gelen sel felaketi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, selden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Afet Bölgesinde Sağlık Hizmetleri Kesintisiz Sürüyor

Sağlık personellerinin afet süresince gösterdikleri fedakarlıklara değinen Erdoğan, sağlık çalışanlarının, deprem nedeniyle hasar gören hastanelerde devam ettikleri görevlerine en yakındaki yerlerden başlayarak, çevre illere de yayılarak devam ettirdiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgeye kurulan sahra hastaneleri başta olmak üzere, geçici sağlık merkezleriyle de afetzede vatandaşlara sağlık hizmetlerinin sekteye uğramadan verildiğini vurguladı.

Yaşanan depremlerin ardından farklı illere taşınan ve nüfus kayıtlarını taşındıkları şehre aldıran vatandaşlara ilişkin bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandığını aktaran Erdoğan, şu bilgileri verdi:

“Bu kararname ile depremin ardından adres kayıtlarını gittikleri yerlere aldıran vatandaşlarımızın, depremle ilgili kendilerine sağlanan haklarda herhangi bir kayba uğramayacaklarını güvence altına aldık. Vatandaşlarımızın 14 Mayıs seçimlerinde oy kullanabilmeleri için ister ev olsun, ister yurt, misafirhane, sosyal tesis, otel, öğretmenevi veya başka bir yer, hiç fark etmez, ikamet kayıtlarını oraya aldırmaları gerekiyor. Adres güncelleme işlemi e-devlet üzerinden veya nüfus müdürlükleri vasıtasıyla 17 Mart Cuma günü gece yarısına kadar tamamlanmalıdır.

Deprem bölgesinde yaşayıp da evi dışında çadır kent, konteyner kent, kamu tesisi veya başka herhangi bir yerde yaşayan vatandaşlarımızın da aynı şekilde adres kayıtlarını, bulundukları yere taşımaları gerekiyor. Vatandaşlarımızı, milli iradenin sağlıklı bir şekilde tecellisine katkı vermek üzere, demokratik haklarını kullanabilmeleri, bu konuda herhangi bir kayba uğramamaları için adres güncellemelerini yapmaya davet ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu