SendikaGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kamu İşçileri İçin Talimat: Türk-İş Başkanı Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti Genel Merkezinde TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ağırladı. İkilinin bir araya geldiği görüşmeye TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak’da katılım sağladı.

Görüşmenin ardından parti genel merkezinden ayrılan Ergün Atalay açıklama yaptı. Görüşme gündeminde 700 bin kamu geçici işçisini ilgilendiren 2023 yılı toplu iş sözleşmesi olduğunu belirten Atalay, buradan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile toplantı yapacaklarını aktararak, “Bir an evvel, seçimden evvel, 700 bin işçinin kamu sözleşmesinin bitmesini istiyoruz. Toplumun talebi bu, benim, TÜRK-İŞ yönetiminin talebi bu.” dedi.

“Çalışma Bakanına talimat verdi”

Görüşme neticesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Bakan Vedat Bilgin’e “bu konuyu görüşün” dediğini kaydeden Atalay, “Yaklaşımı iyi olduğu için Çalışma Bakanına talimat verdi, oraya gidiyoruz.” dedi.

Görüşme sonrası gelen bir soru üzerine Atalay, görüşmede seçime dair herhangi bir konunun gündeme gelmediğini belirtti.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay, “Asgari ücretle ilgili bir şey gündeme geldi mi?” sorusuna ise “Onla ilgili bir şey konuşmadık. Gündem, geçici işçi, bu hafta çıkar diye tahmin ediyoruz. Kamu sözleşmeleri var. Bir de taşeronun kadro beklentisi var, onları konuştuk.” cevabını iletti.

 

Kaynak: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat