Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sağlık Politikaları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ömer Halisdemir Spor Salonu’nda gerçekleşen Gençlik Buluşması’nda yapmış olduğu konuşmada sağlık politikalarına değindi.

Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi bir genç sağlık politikalarında yeni yılda vizyonunun ne olacağına dair soru sormasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan, tıbbın oldukça önemli olduğuna değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık hizmetinde fiziki ihtiyaçların büyük çapta giderildiğini vurgulayarak, “Neyle? Şehir hastaneleri, eğitim-araştırma hastaneleriyle… Eskiden Türkiye’de parası pulu olan Cleveland’a giderdi. Şimdi, buraya gitmeye gerek yok, bizim artık Cleveland’larımız var. Şu anda 20 tane dev şehir hastanemiz var, yapılmakta olanlar var. Ama ben özellikle tıptaki hocalarımıza, profesörlerimize diyorum ki biz fiziki olanı hallettik, sizden ricamız, siz de şu anda uzman doktorlarımızı, doçentlerimizi bir an önce yetiştirin de artık insan noktasında açığımız kalmasın, bunu halledelim.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı Erol Özvar’a ve TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’a da bu konu hakkındaki düşüncelerini ilettiğinin altını çizerek , “Sizler gibi başarılı olan gençlere de ciddi manada ihtiyacımız var. Allah, zihninizi berrak, başarılarınızın devamını ziyade eylesin, tebrikler.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat