Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT’nin Detaylarını Açıkladı!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan açıklamalar neticesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT düzenlemesinin detaylarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT Açıklamasından Satırbaşları

BU DÜZENLEME MİLLETİMİZ İÇİN

Uzun ve kapsamlı bir çalışmanın ardından düzenleme nihai bir hal almıştır.1999 öncesi işe başlayan çalışanlarımızın emeklilik yaşıyla ilgili beklentilerini karşılayan adımın müjdesiyle kendilerine desteğimizi sergileme yola gidiyoruz. Bu düzenlemeyi milletimiz için yapıyoruz.

2 MİLYON 250 BİN VATANDAŞ EMEKLİ OLABİLECEK

Yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır.

YAŞ ŞARTI OLMAYACAK

Yaş şartı olmadan emekliliğe imkan sağlayan düzenleme, eski sistemdeki SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ayrımı olmaksızın mevcut yapıdaki herkes için geçerli. Taşerondan kadroya alınanlardan hemen emekli olmayı tercih etmeyecekler için ayrı bir geçiş düzenlemesi hazırlıyoruz. Emekli olduktan sonra sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmaya devam edecek vatandaşlarımız için sosyal sigorta prim teşviki getiriyoruz.

EMEKLİ OLUP ÇALIŞANLAR İÇİN SİGORTA PRİM TEŞVİKİ GELECEK

İşverenlerin kıdem tazminatı ödemelerinde güçlük çekmemeleri için KGF destikli bir kredi paketini devreye alıyor. Emekli olanların bir kısmının çalışmaya devam edeceklerini biliyoruz. Emekli olup çalışmaya devam edecekler için sosyal sigorta prim teşviki getiriyoruz. Amacımız emeklilik sonrası çalışanların bunu kayıtlı olarak sürdürmelerini sağlamaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu