Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu: Memur ve Emekliye Zam Yüzde 30’a Yükseltildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Grup Toplantısı‘nda açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalar neticesinde devlet destekleri ile ilgili düzenlemelere ek olarak memur ve emekliye zam yapılan maaş oranını %30’ a kadar çıkartabilecek imkanlar sağladıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Varsın birileri bizim emeğimizi iki çift lafla, iki satır sosyal medya mesajıyla çalmaya kalksın.”

Varsın birileri ucube bir masa etrafında köşe kapmaca oynasın birbirlerinin ardından film fırıldak çevirsin birbirlerinin gözünü oysun. Varsın birileri bizim emeğimizi iki çift lafla, iki satır sosyal medya mesajıyla çalmaya kalksın. Varsın birileri kendi saplantılarını ülke ve dünyanın gerçeği sanarak hayal aleminde yaşamaya, kin kusmaya devam etsin. Biz işimize bakacağız eser ve hizmet siyasetimize bakacağız. Biz ülkemizde hak ve özgürlük talebi bırakmamış hiçbir kesim bırakmamak suretiyle demokrasimizi güçlendireceğiz. Sandığa vardığında milletimizin bakacağı tek şey kendisi ve evlatları için kimin hizmet ettiğidir.

Ne icraat ne vizyon konusunda bizimle yarışacak kimse görmedik duymadık tanımıyoruz.

“Milletimizden 2023’te son defa ve güçlü bir destek istiyoruz.”

Geçtiğimiz 20 yılı sadece bir girizgah kabul ediyoruz, milletimizden 2023’te son defa ve güçlü bir destek istiyoruz. Son defa ifademizi birileri yanlış anlıyor, ben bu seçim için söylüyorum. Bu seçime yönelik bütün gayretimizi ortaya koyacağız start değil bu finish, bunu bu şekilde başaracağız.

“Elektrikte yüzde 50, doğalgazda yüzde 75 devlet desteği sağladık.”

Geçtiğimiz yıl elektrikte yüzde 50, doğalgazda yüzde 75 devlet desteği sağladık. Karadeniz gazının ilk fazını mart sonunda faaliyete alıyoruz. Enerji, sağlık, toprak ve su verimliliği alanlarındaki bilimsel çalışmaları etkin şekilde destekleyeceğiz. Ayder ve çevresindeki çalışmaları bitirerek bölgesi herkesin beğendiği görünüme kazandıracağız.

“Orman köylerimizde yaşayan 7 milyon vatandaşımız var.”

Orman köylülerimize müjde vermek istiyorum. Orman köylerimizde yaşayan 7 milyon vatandaşımız var. Onların gelirlerini artırarak refah seviyesini yükseltmek için yeni bir destek projesi hazırladık.

“ORKÖY ödemeleri için bu yıl 1,2 milyar lira tahsis ettik.”

Geçen yıl 530 milyon lira olarak gerçekleşen, yüzde 20’si hibe olarak verilen Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) ödemeleri için bu yıl 1,2 milyar lira tahsis ettik. Kuraklığı engellemek için yeni proje başlatacağız. Tarım ürünlerindeki fiyat dengesini sağlamak için daha etkin mekanizmalar kuracağız. Et fiyatlarını dengede tutacak projelere ağırlık vereceğiz.

“Memur ve emekliye zam maaş artış oranını yüzde 30’a kadar çıkartabileceğimiz imkanlar sağladık.”

Özellikle küçük işletmelerimizin bu yükün altından daha kolay kalkmalarını asgari ücret desteğini 400 liraya yükseltme kararı aldık. Memur ve emekliye zam maaş artış oranını yüzde 30’a kadar çıkartabileceğimiz imkanlar sağladık. En düşük emekli maaş tutarını 3 bin 500 liradan 5 bin 500 liraya çıkartıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu