Gündem

CHP’li Şahin Şehir Hastanelerinin Kapatılması Hakkında Açıklama Yaptı

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, TBMM’de düzenlemiş olduğu basın toplantısında birtakım açıklamalarda bulundu. Şahin, altılı masanın ortak metninde “Şehir hastanelerini kapatacağız.” şeklinde bir ifadenin bulunmadığını belirtti.

Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Grup Toplantısı’nda altılı masanın ortak metninde “şehir hastanelerini kapatma” vaadinin olduğunu söyledi.

Şehir hastanelerinin kapatılması konusunda söz konusu ifadenin yanlış olduğunu belirten Şahin, “Bizim ortak metnimizde ‘Şehir hastanelerini kapatacağız.’ diye bir ibare yoktur. Açılmış olan hastaneler elbette hizmete devam edecektir.” sözlerini kullandı.

Şehir hastanelerinin ülke tarihindeki en büyük kara deliği ve yolsuzluğu olduğunu düşünen Şahin, “Çünkü 25 yıl boyunca döviz bazında Amerika’nın, Avrupa’nın enflasyonu oranında milletimizin kaynaklarını yabancı, yandaş şirketlere aktarmak durumunda kaldığımız şirketlerdir. Şehir hastanelerinin devasa kamu zararı vardır. Bu projelerin maliyetlerinin çok yüksek olduğunu defalarca dile getirdik. AK Parti’nin şehir hastaneleri üzerinden yaptığı yolsuzluğun önünü keseceğiz, ‘şehir hastanelerini kapatacağız’ diyen kimse yok.” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu