Gündem

CHP’li Kasap: “Hekim Arkadaşlarımız Panik Butonu, X-Ray Cihazı Olmayan Hastanelerde Çalışıyor”

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Mecliste düzenlediği basın toplantısında,  Şanlıurfa’da darbedilen doktorun diplomasını yırttığını söyledi. Kasap,  “Hekimler açısından diploma yırtmakla yurt dışına çıkmak arasında hiçbir fark yoktur.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın bu konuda sosyal medya hesabından paylaşımda bulunduğunu anlatan CHP’li Kasap, “Bakan Koca’nın bu şekilde günü geçirmeye çalıştığını” savundu.

Tıp diplomasının artık bir işe yaramadığını, doktorluğun itibarsızlaştırıldığını öne süren Kasap, “Hekim arkadaşlarımız darbediliyor, bıçaklanıyor. Bir panik butonu, bir x-ray cihazı olmayan hastanelerde çalışıyor.” diye konuştu. Aile hekimlerinin, görev yaptığı yerlerin her türlü masrafından sorumlu olduğunu ifade eden Kasap, masraflar için öngörülen tutarın enflasyona rağmen güncellenmediğini, bu nedenle hekimlerin mali açıdan zor duruma düştüğünü kaydetti.

CHP’li Kasap, “(Sağlık nasıl idare ediliyor?) diye sorarsanız, ülkede ekonominin durumu nasılsa, sağlığın durumu da o maalesef. Hekimler açısından diploma yırtmakla yurt dışına çıkmak arasında hiçbir fark yoktur.” sözlerini sarf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat