Gündem

Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimliğine Yeni Atama

Tekirdağ’da Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimliğine, Saray Devlet Hastanesi Başhekimi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan Özdemir’in ataması gerçekleştirildi.

Tekirdağ’da “Sahte doktor” olayının vukuu bulduğu Çerkezköy Devlet Hastanesi başhekiminin yönetici sözleşmesinin feshedilmesinin ardından Uzm. Dr. Özdemir, Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi oldu.

Çerkezköy Devlet Hastanesi yetkilileri, yaklaşık 4 ay boyunca hastanede uzman bir doktorun yanında gözlemci asistan olarak bulunan zanlı Ayşe Özkiraz hakkında suç duyurusunda bulunmuş, araştırmada diplomalarının sahte olduğu anlaşılan ve polis tarafından gözaltına alınan Özkiraz, çıkarıldığı hakimlikçe 25 Kasım’da tutuklanmıştı.

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ise çocuk cerrahisi uzmanına aylıktan kesme cezası verilmesine ve il içinde başka bir hastanede görevlendirilmesine, ameliyathane sorumlusu doktora kınama cezası verilmesine ve hastane başhekiminin yönetici sözleşmesinin feshedilmesine karar vermişti. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu