Gündem

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan Toplu Sözleşme Hakkında Açıklama Yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi hakkında açıklama yaptı.

Kurulun, 2024 ve 2025 yıllarında memur ve memur emeklilerinin mali ve sosyal haklarının belirlendiği toplu sözleşme kapsamında 2024 için yüzde 15+10, 2025 için ise yüzde 6+5 zam oranlarını belirlemiş olduğunu dile getiren Bakan Işıkhan, şunları söyledi:

“Özellikle kamu görevlilerimiz adına talep edilen 50 maddenin aynı şekilde kabulü ve diğer sosyal haklar hususunda da önemli kazanımlara imza attığımız toplu sözleşmemizin, başta kamu çalışanlarımız, kamu emeklilerimiz ve aileleri olmak üzere çalışma hayatımızın tüm paydaşlarına hayırlı olmasını diliyorum. Süreci karşılıklı anlayış, istişare ve nezaket ilkelerimiz çerçevesinde yürüten konfederasyonlarımız ve genel yetkili sendikalarımıza, emek veren tüm komisyonlara ve müzakere heyetlerine teşekkür ediyorum. Sosyal devlet anlayışımızla çalışanlarımızı enflasyon karşısında korumaya devam edeceğiz.” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu